Weronika Zielińska – Stubińska i Daniel Goljasz dźwigali najwięcej

Weronika Zielińska – Stubińska i Daniel Goljasz byli najlepsi podczas sobotniej rywalizacji na polkowickim pomoście. W sobotę, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Polkowicach odbył się 43. Turniej Barbórkowy, Turniej Mikołajkowy i o Puchar Burmistrza Polkowic. Kibice zobaczyli występ łącznie 44. zawodniczek i zawodników z 11. klubów, którzy rywalizowali w podrzucie.

W 43. Turnieju Barbórkowym, w kategorii OPEN wśród kobiet wygrała Weronika Zielińska – Stubińska (KS AZS AWF Biała Podlaska) – 120 kg w podrzucie co przełożyło się na 139,3 punktów Sinclaira. Weronika rozpoczęła od nieudanej próby na 120 kg, drugie podejście było już skuteczne. W trzeciej próbie poprosiła by na sztangę założyć 130 kg, niestety ta próba była minimalnie nieudana. Drugie miejsce w rywalizacji wśród kobiet zajęła wicemistrzyni Świata juniorek do lat 17 Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza), która uzyskała 110 kg w podrzucie – 138,7 pkt. Na trzecim stopniu podium znalazła się reprezentantka KPC Górnik Polkowice – Oleksandra Lykhobytska, który podrzuciła 91 kg (131,9 pkt.)

Wśród mężczyzn w kategorii OPEN wygrał zawodnik KS Wisła Puławy – Daniel Goljasz, który zaliczył w swojej drugiej próbie 197 kg (219,3 pkt.) Kibice oglądali jeszcze atak tego zawodnika do ciężaru 200 kg. Choć był bliski zaliczenia tego ciężaru, to niestety próba się nie powiodła. Warto nadmienić, że to był pierwszy w życiu atak tego zawodnika do ciężaru 200 kg podczas zawodów. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy KPC Górnik Polkowice. Drugi w OPEN był Jakub Michalski, który zaliczył 180 kg (201,6 pkt). Rozpoczął on zawody od 180 kg, a kolejne dwie próby do 190 i 191 miał nieudane. Na najniższym stopniu podium znalazł się Bartosz Kocyło, który zaliczył wszystkie 3. podejścia, kolejne 140, 145 i 150 kg (187,5 pkt).

W Turnieju Mikołajkowym uczestnicy walczyli w dwóch grupach wiekowych – do lat 17 i 20. Do lat 17 najlepsza była Monika Marach – 110 kg (138,7 pkt), drugie miejsce zajęła Amelia Łodzińska (LKS Polwica Wierzbno) – 70 kg (115,0 pkt), a trzecie Gabriela Szymańska (LKS Polwica Wierzbno) – 73 kg (97,3 pkt.) Do lat 20 wygrała Martyna Mojsa (KPC Górnik Polkowice) – 74 kg (100,2 pkt.). Na drugim miejscu się znalazła Julia Pikulska z LKS Polwicy Wierzbno – 70 kg (96,9 pkt.), a trzecie miejsce przypadło Wiktorii Opolskiej z UKS Talent Wrocław – 62 kg (83,8 pkt). Do lat 17 wśród chłopców wygrał Szymon Góralski (LKS Polwica Wierzbno), który podrzucił 105 kg (159,7 pkt.). Drugi w tej kategorii był Maciej Frysztak z MAKS Tytan Oława – 120 kg (155,4 pkt.), a trzecie miejsce zajął Tomasz Żełem (KPC Górnik Polkowice) – 90 kg (146,1). Do lat 20 wygrał Bartosz Kocyło, a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Rutka (KPC Górnik Polkowice) – 119 kg (144,6 pkt).

Turniej o Puchar Burmistrza Polkowic wygrała Weronika Zielińska – Stubińska. Drugie miejsce dla Oleksandry Lykhobytskiej a trzecia w tej kategorii była Monika Dzienis z UKS Talent Wrocław. Wśród mężczyzn powyżej lat 20 pierwszy był Daniel Goljasz, drugi Jakub Michalski, a jako trzeci zawody zakończył Damian Niedźwiecki (KS AZS AWF Biała Podlaska) – 160 kg (175,3 pkt.).

Wyniki pozostałych reprezentantów KPC Górnik Polkowice:

• Daria Meshcheriakova – 61 kg (75,5 pkt) – 8. miejsce w Turnieju Mikołajkowym do lat 17 i 19. miejsce w 43. Turnieju Barbórkowym.
  • Remigiusz Hanula – 85 kg (110,2 pkt) – 4. miejsce w Turnieju Mikołajkowym do lat 17 i 13. miejsce w 43. Turnieju Barbórkowym.
  • Kordian Głód – 75 kg (103,7 pkt.) – 7. miejsce w Turnieju Mikołajkowym do lat 17 i 16. miejsce w 43. Turnieju Barbórkowym.
  • Tomasz Rosoł – 127 kg (170,8 pkt.) – 4. miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Polkowic powyżej lat 20 i 5. miejsce w 43. Turnieju Barbórkowym.

Pełne wyniki z zawodów:

Dziękujemy sponsorom za możliwość zorganizowania tego wydarzenia oraz wszystkim osobom, które pomagały podczas organizacji i w trakcie trwania zawodów. Kibicom dziękujemy za obecność!

Zdjęcia: Roman Tomczak (więcej zdjęć z zawodów na naszej stronie na Facebooku).