KPC Górnik Polkowice obronił tytuł

KPC Górnik Polkowice obronił tytuł Drużynowego Mistrza Polski w 2023 roku. Najlepiej punktującą zawodniczką Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów w całym sezonie okazała się Oleksandra Lykhobytska.

Występujący w sobotę na polkowickim pomoście reprezentanci “Górnika” stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli w finałowym meczu rozgrywek Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów pokonując CLKS Mazovię Ciechanów 2288,29 do 2060,15 punktów.

Dla Górnika w finałowym meczu punktowali: Weronika Zielińska-Stubińska, Oleksandra Lykhobytska, Arkadiusz Michalski, Patryk Sawulski, Tomasz Żełem i Jakub Michalski. Natomiast w całych rozgrywkach oprócz wymienionych powyżej punkty zdobywali: Martyna Mojsa, Monika Marach, Bartosz Kocyło i Daniel Kołecki.

Już po pierwszych podejściach było widać, że “Górnik” jest zdecydowanym faworytem. Porównując do zeszłorocznej rywalizacji kiedy liczył się każdy kilogram tym razem polkowiczanie mieli łatwiejsze zadanie. Jednak to jest sport i należało zachować “zimną krew” i do końca utrzymać koncentrację.

Najwięcej punktów podczas finału uzyskała Weronika Zielińska-Stubińska – 413,78. Natomiast Tomasz Żełem ustanowił w podrzucie nowy rekord życiowy – 115 kg przy wadze ciała 55,3 kg.

W rywalizacji o brązowy medal wygrała drużyna LKS Budowlani-Kucera Logistics Group Nowy Tomyśl, która pokonała 2187,53 do 1896,11 MAKS Tytan Oława. W tym meczu najbardziej wartościowy wynik uzyskała zawodniczka z Nowego Tomyśla Małgorzata Myjak – 409,23.

Sponsorami zawodów była firma KGHM Polska Miedź S.A., Gmina Polkowice i Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

“W imieniu swoim, zarządu klubu i zawodników dziękuję kibicom za wsparcie podczas zawodów. Cieszy nas liczne przybycie kibiców na hale zawodów co motywuje nas do jeszcze cięższej pracy zarówno organizacyjnej jak i szkoleniowej. Dziękuję zawodniczkom i zawodnikom, którzy wykazali się ambicją i profesjonalnym podejściem w całym sezonie. Dziękuję również firmie KGHM Polska Miedź S.A. i Gminie Polkowice za wsparcie przy organizacji finałowych zawodów. Oprócz wyżej wymienionych zawody sfinansował również Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. Słowa uznania należą się również wszystkim członkom naszego klubu, osobom wspierającym czy tez firmom NSR i NSI. Dzięki takiemu wsparciu i zaangażowaniu wielu osób możemy kontynuować rywalizację na poziomie krajowym i międzynarodowym oraz jednocześnie zajmować się szkoleniem najmłodszych adeptów podnoszenia ciężarów.” – skomentował po zawodach prezes KPC Górnik Polkowice Paweł Głód

Pełne wyniki:

Zdjęcia z prezentacji i rozgrzewki. Więcej materiałów na naszej facebookowej stronie.

Fot. BrandsCore / Krzysztof Golis

WSPIERAJĄ NAS