Weekendowe zmagania sztangistów

W sobotę i niedzielę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Polkowicach trwały dwudniowe zmagania sztangistów. W sobotę odbył się 45. Turniej Barbórkowy a w niedzielę, Turniej Mikołajkowy dla dzieci i młodzieży. Ze względu na napięty kalendarz zawodów te turnieje odbyły się nieco szybciej niż pierwotnie zakładał klub.

BARBÓRKA

Z okazji Barbórki odbyła się już 45. edycja Turnieju Barbórkowego w podnoszeniu ciężarów. Tym razem udało się zaprosić do Polkowic zawodników zza granicy oraz jednych z najlepszych w Polsce. Łącznie w zawodach wystartowało 12. zawodników.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Arkadiusz Michalski, który uzyskał w dwuboju 375 kg (170+205 kg) co dało mu 410,48 punktów Sinclair. Drugie miejsce z wynikiem 323 kg i 410,21 punktów zajął reprezentant Czech Petr Marecek, a na najniższym stopniu podium stanął zawodnik MGLKS Tarpan Mrocza Arsen Kasabijew – 350 kg (395,85 pkt.).

Reprezentanci “Górnika” Patryk Sawulski, Daniel Kołecki, Jakub Michalski i Tomasz Żełem zajęli kolejno 4, 6, 10 i 12 miejsce.

Pełne wyniki

“To było widowisko na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o organizację zawodów w Polsce, może nieskromnie to zabrzmi, ale wyznaczamy standardy. Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu Gminy Polkowice i Burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego. Dziękujemy za pomoc w organizacji tego turnieju. Cieszymy się, że mogliśmy podtrzymać tradycję i już 45. raz świętować na sportowo Barbórkę.” – skomentował po zawodach prezes KPC Górnik Polkowice Paweł Głód

Dodatkowymi atrakcjami zawodów było losowanie oficjalnych koszulek zawodów, które otrzymali kibice oraz występ Gabriela Michewicza znanego jako Egon, który zaśpiewał swój utwór “Górnicza rodzina”.

Dziękujemy mediom za promocję zawodów jak i jednocześnie promocję naszej Gminy Polkowice. Pisali o zawodach m.in: Sport Interia, Rzeczpospolita, Gazeta Wrocławska, e-legnickie, zmiedzi.pl.

Dziękujemy również dyrektorowi Centrum Kultury w Polkowicach Panu Bogusławowi Godlewskiemu i jego pracownikom za wsparcie techniczne w organizacji turnieju.

Wieczorem na naszym profilu facebookowym pojawią się zdjęcia z tych zawodów.

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

W niedzielę 19.11 w Polkowicach odbył się Turniej Mikołajkowy w podrzucie, w którym rywalizowały dziewczęta do lat 12 (“na technikę”) i 17 oraz chłopcy do lat 12 (“na technikę”), 15 i 17. W zawodach wzięło udział łącznie 34. zawodniczki i zawodników z 7. klubów z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Nasz klub reprezentowało łącznie 13. osób.

W grupie wiekowej do lat 17 dziewcząt 3. miejsce zajęła Daria Meshcheriakova, który przy wadze 66,1 kg podrzuciła 78 kg.

Wśród chłopców do lat 12 również trzecie miejsce zajął Jakub Olszowski, który ważąc c 49,2 kg podrzucił 50 kg. W tej grupie wiekowej wystartowało jeszcze trzech zawodników Górnika Antoni Brach, Jan Czarny i Borys Rekieć zajmując kolejno miejsca: 6, 8 i 10.

W grupie do lat 15 drugie miejsce zajął Antoni Głogowski (waga 73,5 kg), który zaliczył ciężar o wadze 110 kg. W tej grupie wystartowało jeszcze pięciu zawodników Górnika. Dawid Olszewski zajął 8. miejsce, Fabian Wasilewski – 9, Filip Brach – 10, Adam Olszowski – 11, Igor Skupin – 12.

W najstarszej kategorii wiekowej do lat 17 Kordian Głód, który przy wadze ciała 71,6 kg podrzucił 115 kg zajął drugie miejsce, natomiast Remigiusz Hanula ważąc 80,0 kg podrzucił 120 kg i zajął 3. miejsce.