Trzy medale z Ciechanowa jadą do Polkowic

Sztangiści KPC “Górnik” Polkowice zdobyli jeden srebrny i dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend (21-23.06.2019) w Ciechanowie.

Wśród kobiet w kategorii 64 kg, brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyła Aleksandra Michalska, która w dwuboju uzyskała wynik 155kg.

W rywalizacji mężczyzn w kategorii 67 kg Tomasz Rosoł zajął drugie miejsce z wynikiem 258 kg w dwuboju. W kategorii 102 kg Jakub Michalski wywalczył brązowy medal, uzyskując w dwuboju 324 kg, natomiast Bartosz Kocyło zajął IV miejsce z wynikiem 220 kg w dwuboju.

Warto wspomnieć, że Arkadiusz Michalski, wychowanek Górnika Polkowice a obecnie reprezentujący klub Budowlani Opole, wygrał bezapelacyjnie kategorię +109kg uzyskując w dwuboju 388kg.

W klasyfikacji drużynowej na ponad 50 klubów startujących w Mistrzostwach Polski, drużyna Górnika Polkowice uplasowała się w pierwszej dziesiątce, zajmując ostatecznie ósme miejsce.