Tomasz Rosoł mistrzem Polski, Daniel Kołecki z brązowym medalem

W Biłgoraju zakończyły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Reprezentanci Górnika Polkowice wracają z Lubelszczyzny z dwoma medalami wśród seniorów i jednym wśród młodzieżowców. KPC Górnik Polkowice w klasyfikacji klubowej zajął 6. miejsce wśród 81. klubów, które wystawiły swoich reprezentantów na tych mistrzostwach.

Tytuł Mistrza Polski zdobył Tomasz Rosoł, który w kategorii wagowej do 61 kg uzyskał 233 kg w dwuboju. Drugiego zawodnika w klasyfikacji wyprzedził aż o 17 kg. Jest, to czwarty złoty medal mistrzostw Polski seniorów w karierze Tomka.

W kategorii wagowej do 109 kg, z wynikiem 314 kg w dwuboju brązowy medal zdobył Daniel Kołecki. Jest to pierwszy medal wśród seniorów zdobyty przez Daniela.

Jakub Michalski w kategorii wagowej do 102 kg wśród młodzieżowców stanął na najniższym stopniu podium, natomiast wśród seniorów został sklasyfikowany na 6. miejscu. Aleksandra Michalska zakończyła zawody z brązowym medalem w podrzucie, a w dwuboju na 4. miejscu.

Dobre starty zaliczali również: Martyna Mojsa (8. miejsce), Bartosz Kocyło (5. miejsce) i Tomasz Żełem (7. miejsce).