Osiem medali Górnika w Gdańsku

KPC Górnik Polkowice przywiózł z Gdańska łącznie 8. medali z Mistrzostw Polski seniorów oraz z Mistrzostw Polski Młodzieżowców do lat 23, które odbyły się w dniach 15-18.06.2023. Tytuły mistrzowskie zdobywali Oleksandra Lykhobytska, Tomasz Żełem, Tomasz Rosoł i Daniel Kołecki. Wszyscy w kategorii senior. Dodatkowo Daniel Kołecki wygrał w kategorii U23. Wśród seniorów brązowy medal wywalczył Bartosz Kocyło, w grupie wiekowej U23 Martyna Mojsa zdobyła brąz, a srebro trafiło do Patryka Sawulskiego.

Łącznie w zawodach nasz klub reprezentowało 8. osób. Oprócz wyżej wymienionych Jakub Michalski zajął 5. miejsce w grupie seniorskiej. Ponadto w klasyfikacji klubowej wśród seniorów “Górnik” zajął 2. miejsce. Wygrał Klub Sportowy Budowlani Opole. Natomiast w grupie wiekowej U23 nasz klub był na 8. miejscu. Województwo dolnośląskie wygrało klasyfikację województw wśród seniorów, a wśród młodzieżowców było na 3. miejscu.

W klasyfikacji Sinclaira w grupie seniorskiej Oleksandra Lykhobytska i Daniel Kołecki zajęli 7. miejsce. Natomiast wśród młodzieżowców w punktacji Sinclaira Daniel Kołecki zajął 3. miejsce, a Patryk Sawulski 4.

Wychowanek polkowickiego klubu Tomasz Żełem ustanowił również nowe rekordy Polski. W rwaniu – 94 kg (seniorów, U20 i U23) oraz w dwuboju – 202 kg (seniorów, U20, U23).

Najlepszy wynik zawodów według punktacji Sinclaira wśród kobiet uzyskała Weronika Zielińska-Stubińska z Białej Podlaskiej, a wśród mężczyzn jeden ze szkoleniowców Górnika Arkadiusz Michalski.

Pełne wyniki:

Zarząd klubu dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za godne reprezentowanie “Górnika” podczas zawodów, za pokazanie ducha walki zdobyte medale i wysokie miejsca.

Zarząd klubu dziękuje również w imieniu swoim i zawodników Gminie Polkowice, firmom NSR Nowoczesne Salony Rowerowe i NSI spółka z o.o., członkom klubu, członkom wspierającym, kibicom i wszystkim osobom zaangażowanym w działalność “Górnika”.