KPC Górnik Polkowice powalczy o medal

KPC Górnik Polkowice uzyskał podczas turnieju organizowanego w Polkowicach 1626,7 pkt i po 1. rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski zajmuje 6 miejsce w tabeli 1. ligi. Ostatecznie prawdopodobnie zajmować będzie miejsce siódme, ponieważ do wyniku Budowlanych Opole dodany będzie jeszcze wynik Arkadiusza Michalskiego, który w najbliższy weekend wystartuje na Malcie podczas Turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Obecnie w tabeli prowadzi UKS Impuls Warszawa (1821,9 pkt.), drugie miejsce zajmuje LKS “Budowlani – Całus” – Konstrukcje Stalowe Nowak (1657,9 pkt), natomiast trzecie UMLKS Radomsko (1637,1). Dodając teoretycznie 400,0 pkt Arkadiusza Michalskiego KS Budowlani, którzy obecnie są na 9. miejscu awansują na miejsce pierwsze (1867,9 pkt.).

Zapowiada się w tym roku ciekawa rywalizacja, szczególnie o pierwsze i o trzecie miejsce. Faworytami do tytułu Drużynowego Mistrza Polski są KS Budowlani Opole i Impuls Warszawa, natomiast bój o brązowy medal stoczy aż 6. zespołów, w tym KPC Górnik Polkowice. Kolejna runda DMP zaplanowana jest na 26.09.2020.

Najlepszy wynik w drużynie Górnika uzyskała Oleksandra Lykhobytska, który zaliczyła wszystkie 6. podejść uzyskując 167 kg w dwuboju (72 kg w rwaniu i 95 kg w podrzucie) co dało jej 362,5 pkt.

Pełne wyniki zawodników KPC Górnik Polkowice:

WSPIERAJĄ NAS