KPC Górnik Polkowice awansuje do pierwszej ligi!

Wracamy w lidze podnoszenia ciężarów do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wczoraj w Polkowicach sztangiści KPC Górnik Polkowice wygrywając finałowy turniej z sumą 1728,4 pkt. Sinclaira postawili kropkę nad “i” pewnie awansując do pierwszej ligi.

W zawodach wzięły udział trzy najlepsze drużyny drugiej ligi w kraju – KPC Górnik Polkowice, KS Raszyn i Transbet GKS Andaluzja Piekary Śląskie. Górnicy potwierdzili, że byli najlepsi w minionym sezonie na drugoligowych pomostach i pewnie wygrali organizowany u siebie turniej. Najwięcej punktów dla Polkowic zdobył wypożyczony KS Budowlani Opole Kacper Urban – 388,0. Kolejne punkty wywalczył Jakub Michalski – 348,1, natomiast trzecią punktującą zawodniczką była Oleksandra Lykhobytska – 344,5. Pełne wyniki i tabelę udostępnimy po ostatecznej weryfikacji przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

Gratuluję i dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i walkę. Za rok będziemy walczyć na pierwszoligowych pomostach. Nie ukrywam, że myślimy o tym by stanąć na podium Drużynowych Mistrzostw Polski. Aby to osiągnąć będziemy musieli zdobywać więcej punktów, ale jesteśmy zdeterminowani.

Krzysztof Michalski, prezes KPC Górnik Polkowice

Z trybun naszym sztangistom kibicowali m.in. Burmistrz Polkowic Łukasz Puzniecki, wiceminister energii Krzysztof Kubów, wiceprzewodniczący rady miejskiej w naszym mieście – Mariusz Zybaczyński oraz radni Sławomir Tarnowski i Grzegorz Ryłko. Wszystkim kibicom dziękujemy za doping i już dziś serdecznie zapraszamy na grudniowy Turniej Barbórkowy, o którym już dziś wiemy więcej i możemy poinformować, że zapowiada się wysoki poziom sportowy, który zagwarantuje start medalistów mistrzostw Europy i Świata. “Barbórka” odbędzie się w dniu 07.12.2019. Będziemy informować o wspomnianym turnieju na naszej stronie internetowej i Facebook’owym profilu.

WSPIERAJĄ NAS