Kocyło 15. zawodnikiem IWF Online Youth World Cup

W dobie pandemii i z powodu odwołanych mistrzostw Świata juniorów do lat 17 Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów zorganizowała zawody w formie online – IWF Online Youth World Cup (Puchar Świata juniorów do lat 17).

Reprezentanci Polski startują na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, a wśród nich znalazł się Bartosz Kocyło z Górnika Polkowice.

Bartek zakończył rywalizację w kategorii wagowej do 73 kg na 15. miejscu. W rwaniu uzyskał on 110 kg, natomiast w podrzucie 135 kg. Poprawił rekord życiowy w dwuboju o 5 kg.

“Czułem, że mogę uzyskać więcej, ale mimo to poprawiłem rekord życiowy w dwuboju o 5 kg. Będę jeszcze tydzień na zgrupowaniu kadry Polski do lat 20 a za dwa tygodnie wystartuje na Mistrzostwach Polski seniorów gdzie chciałbym dodać kilka kilogramów do wczorajszego wyniku.” – Bartosz Kocyło po swoim starcie.

Oprócz zgrupowania kadry juniorów U20 w Spale odbywa się również obóz kadry narodowej seniorów, na który został powołany inny reprezentant Górnika Jakub Michalski. Trenerem jest Zdzisław Faraś, natomiast jego asystentem, Krzysztof Michalski.

WSPIERAJĄ NAS