Jakub Michalski mistrzem Polski do lat 23

Jakub Michalski zdobył złoty medal podczas rozgrywanych w Zamościu Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23. Wychowanek KPC Górnik Polkowice startował w wadze do 102 kg i uzyskał 327 kg w dwuboju – 142 kg w rwaniu i 185 kg w podrzucie. Drugie miejsce zajął Mateusz Sokołowski (LKS Znicz Biłgoraj), który po rwaniu przegrywał z Kubą jedynie 1. kilogramem, natomiast w podrzucie zaliczył 170 kg co w dwuboju dało mu wynik 311 kg. Trzeci w tej kategorii wagowej był reprezentant GCK Kobylany Marek Sprychel – 227 kg w dwuboju.

Jest to kolejny do kolekcji Jakuba Michalskiego złoty medal mistrzostw Polski. Wcześniej wygrał w kategoriach wiekowych do lat 15, 17 i 20.

“Rok 2021 uważam za udany mimo słabego startu na mistrzostwach Polski seniorów. Udało się zrewanżować i wygrać w swojej kategorii wiekowej oraz zdobyć z cała drużyną medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski. W tym sezonie nabrałem dużo doświadczenia na przyszły rok, do którego zaczynam przygotowania już od przyszłego tygodnia. Plany są ambitne, na głównym celowniku jest dostać się do składu reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy seniorów oraz walczyć o medal na mistrzostwach Europy do lat 23. Jest to do zrealizowania, choć oczywiście muszę dołożyć na sztangę kilogramów.” – Jakub Michalski

WSPIERAJĄ NAS