Górnik z lepszym wynikiem niż podczas 1. rundy DMP, ale wciąż na 4. miejscu

W dniu wczorajszym odbyła się 2. runda Drużynowych Mistrzostw Polski. Polkowiczanie rywalizowali na pomoście w Oławie, do której przyjechali również sztangiści z Opola.

KPC Górnik Polkowice uzyskał 1785,6 pkt, a na na ten wynik zapracowali: Daniel Kołecki, Igor Osuch, Jakub Michalski, Oeksandra Lykhobytska, Bartosz Kocylo i Tomasz Rosoł. Polkowiczanie uzyskali 51,4 pkt. więcej niż podczas pierwszej rundy. Po zestawieniu wyników ze wszystkich organizowanych turniejów ligowych w Polsce “Górnicy” zostają na 4. miejscu w 1. lidze.

Na prowadzeniu wciąż KS Budowlani Opole z łączna sumą 3940,8 pkt po dwóch rundach. Wiceliderem jest CLKS Mazovia Ciechanów (3597,6), a na trzecim miejscu MAKS “Tytan” Oława (3568,1). Tak więc nasza strata do miejsca na podium powiększyła się do 48,3 pkt. W finale zapowiada się niezwykle ciężka walka o brązowy medal. Faworytem będą w tej rywalizacji reprezentanci Oławy, ale “Górnicy” jeszcze nie składają broni.

“Poprawiliśmy swój wynik w stosunku do pierwszej rundy, jednak rywale również to uczyli. Strata do podium jest dość spora, jednak nie jest nie do odrobienia. Finał ligi odbędzie się we wrześniu. Przy poprawie wyników i odrobinie szczęścia wszystko jest jeszcze możliwe.” – skomentował Krzysztof Michalski, prezes KPC Górnik Polkowice.

Wyniki zawodników KPC Górnik Polkowice:

WSPIERAJĄ NAS