Górnik będzie bronił tytułu Mistrza Polski

W dniu wczorajszym, w niedzielę 28.05.2023 w Gołańczy odbyła się 3. runda Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów i tym samym zawody te zakończyły ligowe rozgrywki w rundzie zasadniczej. Wiemy już na pewno, że w finale rozgrywek polkowiccy sztangiści będą bronić tytułu Drużynowego Mistrza Polski, a naszym rywalem będzie CLKS Mazovia Ciechanów. W meczu o brązowy medal zmierzą się MAKS Tytan Oława i LKS Budowlani – Kucera Logistics Group.

W Gołańczy wystartowało pięć zespołów: gospodarz GKS Zamek Gołańcz, AKS Floorlux Police, LKS Budowlani – Kucera Logistics Group, MAKS Tytan Oława i KPC Górnik Polkowice. Najwięcej punktów zgromadzili reprezentanci Górnika – 2251,68 (6623, 27 pkt. po trzech rundach). Drugie miejsce w Gołańczy zajął MAKS Tytan Oława – 2204,20 (6381,99 pkt. po trzech rundach), a trzecie miejsce zajął LKS Budowlani – Kucera Logistics Group.

Dla Górnika najwięcej punktów zdobyła Oleksandra Lykhobytska – 402,21, który przy wadze 55,1 kg uzyskała 175 kg w dwuboju (76 kg w rwaniu, 99 kg w podrzucie). Wynik zawodniczki z Polkowic jest trzecim wynikiem w Polsce 3. rundy PLPC. Najwięcej w tej kolejce zdobyła Wiktoria Wołk reprezentująca KS Raszyn – 414,05, na drugim miejscu w tej klasyfikacji znalazł się Patryk Bęben z CLKS Mazovii Ciechanów – 403,43 pkt.

Górnika reprezentowali również: Daniel Kołecki, Patryk Sawulski, Tomasz Żełem, Bartosz Kocyło i Arkadiusz Michalski.

Tabela:

Pełne wyniki:

WSPIERAJĄ NAS