“Górnicy” wystartowali we Wrocławiu

W sobotę we Wrocławiu przy ulicy Racławickiej 62 odbył się XVI Memoriał im. Aleksandra Machowskiego w którym z dobrej strony pokazali się reprezentanci Górnika. Zawody te były sprawdzianem przed zbliżającym się finałem Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów. Padło kilka rekordów życiowych i wysokie lokaty. Zawody odbywały się tylko w podrzucie.

W grupie kobiet drugie miejsce zajęła Oleksandra Lykhobytska, która zaliczyła wszystkie 3. podejścia kolejno 90, 94 i 98 kg. Wynik ten dał jej 141 punktów Sinclair’a.

W kategorii wiekowej do lat 15 chłopców 5. miejsce zajął Antoni Głogowski, który poprawił swój rekord życiowy uzyskując 101 kg w podrzucie co przy wadze ciała 73,6 kg dało mu 135,5 punktów. Wygrał reprezentant LKS Polwicy Wierzbno Florian Dąbek, który podrzucił 135 kg co po przeliczeniu dało mu 177,4 punktów.

Do lat 20 wystartowało trzech zawodników “Górnika” Tomasz Żełem, Kordian Głód i Remigiusz Hanula. Tomek przy wadze ciała 56,7 kg ustanowił rekord życiowy 113 kg w podrzucie co dało mu 181,4 punktów. Kordian podrzucił 110 kg co jest również jego nowym rekordem życiowym i pozwoliło mu to zająć 5 miejsce – 151,7 punktów przy wadze 70,4 kg. Remik zaliczając ten sam ciężar co Kordian był miejsce dalej – 141,9 punktów przy wadze ciała 78,7 kg. Wygrał Krystian Burza reprezentujący LKS Dobryszyce – 183,2 punktów (138 kg przy wadze 74,9 kg), a drugie miejsce zajął Szymon Góralski z LKS Polwicy Wierzbno – 182,2 punktów (120 kg przy wadze 61,1 kg).

Wśród mężczyzn OPEN 2. miejsce zajął Patryk Sawulski, który przy wadze ciała 94,4 kg zaliczył wszystkie trzy podejścia kolejno 170, 175, 184 kg co przełożyło się na 216,3 punktów. Wygrał reprezentujący KS Budowlanych Opole i jednocześnie jeden ze szkoleniowców Górnika Arkadiusz Michalski – 229,6 punktów (211 kg w podrzucie przy wadze 115,2 kg). Na trzecim stopniu podium znalazł się również zawodnik Budowlanych, jeszcze niedawno reprezentujący Górnika Igor Osuch – 205,4 punktów (185 kg przy wadze ciała 108,7 kg).

W zawodach wzięło udział 57. zawodniczek i zawodników reprezentujących aż 11. klubów. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za udane zawody.