Dwóch zawodników KPC Górnik Polkowice mistrzami Polski

W ubiegły weekend w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski U20 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach tych wzięło udział trzech reprezentantów KPC Górnik Polkowice: Arkadiusz Rutka, Bartosz Kocyło i Igor Osuch.

W kategorii wagowej do 81 kg wystąpiła dwójka naszych Arkadiusz Rutka i Bartosz Kocyło. Rutka zajął 8. miejsce z wynikiem 199 kg w dwuboju (85+114), natomiast Kocyło po zaciętej walce i świetnym starcie zdobył tytuł mistrza Polski. Bartek uzyskał 272 kg w dwuboju (117+155). Wyniki w podrzucie i dwuboju są nowymi rekordami życiowymi zawodnika.

W ostatniej kategorii zawodów +109 kg zgodnie z oczekiwaniami wystartował Igor Osuch i pewnie zdobył złoty medal mistrzostw Polski do lat 20 i został również najlepszym zawodnikiem mistrzostw według punktacji Sinclaira. Zaliczył on w dwuboju 334 kg (154+180). Wynik mógłby być jeszcze lepszy, ale tym razem atak na 185 kg w podrzucie był nieudany.

Przed Igorem występ na Mistrzostwach Świata do lat 20, które odbędą się w maju w Greckim mieście Heraklion.