Dwa medale polkowickich sztangistów na Mistrzostwach Polski U20

Dwa medale przywieźli reprezentanci KPC Górnik Polkowice z Zamościa gdzie odbywały się w dniach 23-25.04 Mistrzostwa Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów.

Mistrzem Polski w kategorii wagowej do 102 kg został Daniel Kołecki, który w rwaniu zaliczył ciężar 137 kg, w podrzucie 179 kg co przełożyło się na 316 kg w dwuboju.

W kategorii wagowej do 73 kg Bartosz Kocyło wywalczył srebrny medal z wynikiem 256 kg (110 kg w rwaniu i 146 kg w podrzucie). Dodatkowo Bartek wywalczył „mały” złoty medal za podrzut.

Martyna Mojsa w kategorii wagowej do 64 kg, z wynikiem 136 kg w dwuboju (59+77) zajęła 5. miejsce.

W punktacji Sinclaira Daniel zajął 2. miejsce, Bartosz znalazł się na 8. pozycji. Natomiast Martyna wśród kobiet zajęła miejsce poza pierwszą dziesiątką.

W klasyfikacji klubowej KPC Górnik Polkowice uplasował się na 16. miejscu spośród 59. klubów.

W zawodach wzięło udział 217. zawodniczek i zawodników (72K+145M).

Daniel: “Mam duży niedosyt po starcie. Wynik jest nieadekwatny do tego na ile byłem przygotowany. Postaram się by na Mistrzostwach Polski seniorów wystartować lepiej. Plusem jest, to że zdobyłem złoty medal.”

Bartek: „Udany start, zaliczone 5 na 6 podejść. Niestety nieudana trzecia próba w rwaniu pozbawiła mnie możliwości walki o złoty medal w dwuboju. Mimo tego jest bardzo zadowolony ponieważ jest to mój debiut na zawodach w tej kategorii wiekowej.”

Martyna: “Byłam przygotowana i nastawiona na jak najlepszy występ, wynik w dwuboju poprawiłam od ostatnich Mistrzostw Polski o 12 kg, spalone jedno podejście w podrzucie i jedno w rwaniu powoduje niedosyt, aczkolwiek wiemy z trenerem, że stać nas na więcej i nie widzę innej opcji niż dołożenie kolejnych kilogramów na najbliższych zawodach.”

WSPIERAJĄ NAS