Cztery medale polkowickich sztangistów podczas Mistrzostw Polski U23

Cztery medale przywieźli reprezentanci KPC Górnik Polkowice z Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23, które odbyły się w ubiegły weekend w Bydgoszczy.

Martyna Mojsa, która wystąpiła w kategorii wagowej do 64 kg, z wynikiem 135 kg w dwuboju (55 kg w rwaniu i 80 kg w podrzucie) zdobyła brązowy medal. Jest to pierwszy medal Martyny na zawodach rangi krajowej.

Startujący w kategorii wagowej do 96 kg Jakub Michalski zdobył srebrny medal – 320 kg w dwuboju (140+180).

W kategorii wagowej do 102 wystąpił Daniel Kołecki, który zaliczył wszystkie 6. podejść, poprawił rekordy życiowe i z wynikiem 340 kg w dwuboju (152+188) zdobył tytuł mistrza Polski do lat 23.

W drugim dniu zawodów zaprezentował się Patryk Sawulski, który podobnie jak Jakub wywalczył tytuł wicemistrza Polski do lat 23.

W klasyfikacji Sinclaira spośród wszystkich startujących zawodników Daniel Kołecki zajął 5. miejsce, Patryk Sawulski – 7. miejsce, a Jakub Michalski 9. miejsce. W klasyfikacji klubowej wśród mężczyzn KPC Górnik Polkowice zajął 3. miejsce.