Bartosz Kocyło mistrzem Polski do lat 17!

Reprezentant KPC Górnik Polkowice Bartosz Kocyło został mistrzem Polski do lat 17. Nasz zawodnik do Ciechanowa jechał jako jeden z faworytów do medalu. Na pomoście wykazał się dużą determinacją i walka do samego końca.

Rywalizacja w kategorii wagowej do 73 kg była bardzo wyrównana. Po rwaniu nasz zawodnik zajmował 4. miejsce ze stratą 4 kg do najlepszego zawodnika w tym boju. W podrzucie Bartosz zaczął od ciężary 131 kg. Zaliczona pierwsza próba zagwarantowała mu miejsce na podium. Kolejne podejście na 134 kg było nieudane i pozostała już tylko walka o złoty medal w dwuboju. Skuteczne wykonanie podrzutu na ciężarze 138 kg wywindowało Bartka na prowadzenie, a jego rywal w walce o tytuł mistrza Polski Wiktor Łagoszyn z UOLKA Ostrów Mazowiecka nie zaliczył 139 kg i ostatecznie zakończył rywalizację na drugim stopniu podium.

To trzeci medal wychowanka KPC Górnik Polkowice na zawodach rangi krajowej. W 2018 roku Bartek wygrał Mistrzostwa Polski do lat 15. Rok później został wicemistrzem Polski do lat 17 i tym razem sięgnął po złoto w swojej kategorii wagowej.

“Jestem zadowolony ze startu. Szczególnie z wyniku w podrzucie. W rwaniu już potrafiłem zaliczać większe ciężary, więc wynik mógłby być wyższy.”