Arkadiusz Michalski wygrywa Puchar Polski

Tegoroczny Puchar Polski w podnoszeniu ciężarów wygrywa wychowanek KPC Górnik Polkowice, a obecnie reprezentant KS Budowlani Opole Arkadiusz Michalski (380 kg w dwuboju, 408,9 pkt. Sinclair). Drugie miejsce zajął Arsen Kasabijew (MGLKS Tarpan Mrocza, 364 kg, 392,7 pkt.), na trzecim stopniu podium stanął Bartłomiej Adamus (CWZS Zawisza Bydgoszcz, 349 kg, 391,9 pkt.).

W sobotę, 26.06.2021 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach odbyły się jedne z najważniejszych turniejów w Polsce w dyscyplinie podnoszenia ciężarów. Nie zabrakło emocji, wyrównanej rywalizacji i wsparcia kibiców.
W Polkowicach pojawiło się 14. zawodników z całego kraju, którzy walczyli o miano najlepszego zawodnika tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Zawody na najwyższym poziomie organizacyjnym, o czym świadczą komentarze w kuluarach. Krótko mówiąc Polkowice kolejny raz przykładem jak organizować zawody w podnoszeniu ciężarów. Nie zatrzymujemy się i już myślimy by kolejne odbyły się na wyższym poziomie zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Nie mogłyby się one odbyć gdyby nie wsparcie Gminy Polkowice, Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów oraz firmy NSR Nowoczesne Salony Rowerowe.

Dziesięciu najlepszych zawodników wyjechało z Polkowic z nagrodami finansowymi, dodatkowo zwycięzca zgarnął rower. Pozostali startujący musieli pocieszyć się voucherami ufundowanymi przez firmę JAKO Polska. Dziękujemy kibicom, cieszymy się, że mogliśmy gościć najlepszych zawodników kraju, którzy walczyli do ostatniego podejścia i pozostawili tu miłe komentarze odnośnie zawodów jak i miasta Polkowice. Podziękowania również dla Powiatu Polkowickiego za objęcie zawodów patronatem.

Zdjęcia z zawodów: https://www.facebook.com/kpcgornikpolkowice

WSPIERAJĄ NAS